×

Choose your location

Delivery options and delivery speeds may vary for different locations


OPAX-417 2.4 MP 1080P 4 in 1 3.6mm Ahd Kamera
OPAX-417 2.4 MP 1080P 4 in 1 3.6mm Ahd Kamera
Best Seller

Store Details

Payment Methods

All payment methods are secure and covered by the Ebabazon Service Commitment

Payment Methods

OPAX-417 2.4 MP 1080P 4 in 1 3.6mm Ahd Kamera

$35.53
×

Reference Currency

price in Euro: 31.39€
price in Ruble: 2,597.04руб
price in Sterlin: £26.46
price in Türk Lirası: 405.97TL

Manufacturer : OPAX
Code: OPAX-417 2.4 MP 1080P 4 in 1 3.6mm Ahd Kamera
Stock :
Viewed: 1059 times
×

Countries with Product Shipments

Price Country
Türkiye 1 (USD)

Product Description

ÜRÜN AÇIKLAMALARI


OPAX-417 2.4 MP 1080P 4 in 1 3.6mm 18 Smart IR Led OSD Menü Sony Chipset AHD Dome Kamera

 • 1/2.9" SONY 2.4MP CMOS Sensor (IMX322) 1080P SONY 4 in 1 AHD Kamera
 • SONY Sensör IMX322 & DSP HTC1080 (Ucuz Modellerde kullanılan  Aptina Sensör Değildir)
 • 2.4 MP 1920x1080 Çözünürlük
 • 4 in 1 Özelliği: AHD/CVI/TVI/CVBS (Hem AHD, Hem Analog, Hem TVI, Hem CVI Tek Tuşla Kolay Seçim)
 • 14µx18 Adet Infrared Smart IR Led ((IR Düşen Yerde ve İnsan Yüzünde Parlama Yapmaz)
 • OSD Menü Özelliği ile kameranızın WDR, DNR, BLC ve Görüntü ayarlarını dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.
 • 3.6mm Board/F2.0 Lens
 • 25-30 Metre Gece Görüş Mesafesi
 • WDR (Wide Dynamic Range)
 • White Balance Özelliği (ATW Automatic White Balance ve MWB Manual White Balance)
 • Exposure Pozlama Modu (Globe,Center,BLC ve FLC)
 • Day-Night Özelliği (Ext&Auto, Colour ve B/W Seçenekleri)
 • Noise Reduction DNR Özelliği
 • Picture Adjustment Özelliği
 • Gain Control Auot ve Manual Seçilebilir
 • Koruma Sınıfı IP66
 • Metal Kasa

AHD/CVI/TVI/CVBS MODLARINA GEÇİŞ NASIL YAPILIR?

IMX322 & DSP HTC 1080 OSD MENU

OSD(ON-Screen Display) Main Menu ile yapabilecekleriniz

Main Menu

Ekrandaki menüye erişirken, önce Ana Menü görünecektir. Buradan mevcut çeşitli ayarlara erişebilirsiniz.

AE (Automatic Exposure): Bu menü pozlamayla ilgili bazı ayarlarını yapmanıza izin verir.

WB (White Balance): Beyaz  ışıkk dengesi, renklerin doğru bir şekilde üretilebilmesi için kameranızın  doğru beyaz renk seviyesini ayarlar.

Day-Night: Bu, gündüz modundan gece moduna manuel olarak geçiş yapan kameraları kontrol etmenizi sağlar.

Video Setting: Kameraya özgü genel görüntü ayarları.

Language: OSD menü dilini ayarlar.

Reset: Kamerayı varsayılan ayarlara geri getirir. 'Format', 'WDR' veya 'Dil' ayarlarını sıfırlamaz. Menü, seçildiğinde 3 kez yanıp söner.

Save-Exit : Ayarlarda yapılan değişiklikleri kaydedin ve menüden çıkın.

Exit: Değişiklikleri kaydetmeden menüden çıkar. Kamera kapalıyken kaydedilmemiş değişiklikler kaybolacaktır.

AE (Auto Exposure) Otomatik Pozlama

AE (Auto Exposure)

Brightness (1-20; default 4): Bu görüntünün doğrudan kazancını ayarlar ve tüm sahneyi daha beyaz veya daha parlak görünür hale getirir. Genellikle bunu varsayılan ayar olarak bırakmak en iyisidir.

Exposure Mode (Globe, Center, BLC, FLC): Bu mevcut ışığın miktarını ve bir görüntü üretmeden önce sensörün ne kadar uzun süre ışığı toplaması gerektiğini hesaplamak için pozlama süresini ayarlar. 'Globe' varsayılan ayarı otomatik pozlama ayarlarını seçer. Merkez otomatik ayarları da kullanır, ancak hesaplanırken kamera görüntüsünün merkezini önyargılar. BLC ayarı bir aralıkta manuel olarak ayar yapılmasına izin verir. Kameranın önünde, gölgeye yerleştirilen ışık alan durumlarda faydalıdır.. FLC, BLC'ye benzer ancak ışık, nesnenin arkasında değil, kameranın arkasından geliyor.

Gain (1-8; default 3): Kazanç, sensörden üretilen sinyaldeki amplifikasyon miktarını belirtir. Genellikle, kameranın kullanması için daha az ışık kullanıldığında bu değerin yüksek olması gerekir. Çok yüksek ayarlar, görüntü üzerinde gürültü (statik) gözlemlenmesine neden olur.

Return: Ana Menüye dönmek için bunu seçin.

WB (White Balance) Beyaz Işık Dengesi

WB (White Balance)

ATW (Automatic White Balance): Kamera, Beyaz Dengesini otomatik olarak çevresindeki ışık koşullarına göre ayarlar; böylece en doğal renk tonu çoğaltımı görüntülenden elde edilebilir. Çoğu durumda bu ayarı kullanmanızı öneririz.

MWB (Manual White Balance): Ardından kullanıcı, resmin rengini ayarlamak için kırmızı ve mavi kanalın kazanımını (Amplifikasyon) seçebilir (RGain and BGain respectively).

Return: Ana Menüye dönmek için bunu seçin.

Day/Night (Gece/Gündüz Modu)

Day-Night

Ext & Auto: Kamera, gece gündüz moduna ne zaman geçeceğinizi belirler.

Color: Kamera gündüz (renk) modunda kalır. IR filtresi aktif kalır ve kamera, kamera tarafından ya da başka kaynaklardan gelen IR ışığını kullanamaz.. Kamera tarafından yalnızca görünür ışık tespit edilecektir.

B/W: Bu modda Kamera gece modunda kalacaktır. Kamera siyah beyaz ekrana geçecek ve IR filtresi devre dışı bırakılacaktır.

Return: Ana Menüye dönmek için bunu seçin.

Video Setting (Video Ayarları)

Video Setting

Contrast (1-10; default 4): Karşıtlık kameranın renk farkını etkiler. Daha düşük ayarlar, daha yüksek ayarlar görüntünün açık ve koyu bölgelerini daha belirgin hale getirirken, görüntünün daha gri ve harmanlanmış görünmesini sağlar.

Sharpness (1-20; default 5): Görüntüdeki ayrıntıların ve kenarların netliği. Keskinliği çok yüksek ayarlamak görüntüyü ve özellikle de kenarları piksel haline getirir. Netliği çok düşük ayarlamak, yumuşak ve biraz bulanık görüntü ile sonuçlanacaktır.

Color Gain (1-20; default 9): Daha yaygın olarak 'Doygunluk' olarak bilinen, görüntüdeki renk büyütme miktarı. Daha yüksek değerlerde renk daha canlı, ancak renk kanamasına neden olabilir (renk, nesnenin kenarlarından hafifçe dışa yansıtılır). Renkleri "doğru" görünen bir değere ayarlayın.

DNR (1-15; default 5): Dijital Gürültü Azaltma, sinyalin güçlendirilmesinden kaynaklanan görüntü üzerindeki gürültünün (statik) miktarını azaltmayı amaçlar. Düşük ışık koşullarında gürültüye sıkça rastlanır; bu nedenle geceleri kamera gece modunda olduğunda en iyi sonucu almak için bir DNR seviyesi ayarlamanız gerekir. Bu değeri çok yüksek olarak ayarlamak görüntünün netliğini azaltabilir.

Format (PAL-NTSC): Bu ayarların temel nedeni kapalı kameralardır. Suni aydınlatma, kameraların görebildiği şebeke frekansında hafif titriyor. Buradaki doğru ayar, yapay aydınlatma tarafından üretilen herhangi bir titreşimi ortadan kaldıracaktır.Türkiyede Pal Sistemi Kullanılmaktadır.

NB: Analog DVR (960H sinyal çıkışı) ile kullanıyorsanız, bölgeniz için burada doğru mod seçilmiş olduğundan emin olmanız gerekir. Yanlış seçimi yapmak, DVR tarafından görülen kalitesiz bir siyah beyaz sinyalin ortaya çıkmasına neden olabilir.

WDR: Işığın az olduğu veya ışığın yoğun olduğu(parlak) yerlerde ışığı ortalama düzeye getirerek gerekli olan yüksek kaliteli ve doğru görüntünün elde edilmesini sağlar. CCTV kamera sistemlerinde en sıkça rastlanan sorulardan biri, güneş ışığının etkisiyle ortamda oluşan yüksek ışıktan ve oluşturduğu sahte insansı ve cisimsi gölgelerden nasıl kurtulabilirimdir.

Return: Ana Menüye dönmek için bunu seçiniz.


WDR (Wide Dynamic Range) nedir?

WDR (Wide Dynamic Range) nedir?

Wide Dinamic Range (WDR Geniş Dinamik Alan Oluşturma Teknolojisi); Işığın az olduğu veya ışığın yoğun olduğu(parlak) yerlerde ışığı ortalama düzeye getirerek gerekli olan yüksek kaliteli ve doğru görüntünün elde edilmesini sağlar. CCTV kamera sistemlerinde en sıkça rastlanan sorulardan biri, güneş ışığının etkisiyle ortamda oluşan yüksek ışıktan ve oluşturduğu sahte insansı ve cisimsi gölgelerden nasıl kurtulabilirimdir. Bu durum genellikle kamera sistemlerinin kurulu olduğu bölgeye kapı ve pencere tarafından gelen yüksek güneş ışığı yada aydınlatmadan kaynaklanır. Bu durumda en etkin çözümlerden biri kamera sistemlerinde yeni teknolojilerden biri olan WDR teknolojisine sahip kamera kullanmaktır. WDR özelliği sayesinde yüksek kontrasta neden olan güneş ışığı ve gölgeler dengelenir.


3D-DNR (Digital Noise Reduction)

Digital Noise Reduction (DNR); 3D-DNR Nedir? 3 boyutlu olarak, resimdeki gürültüleri azaltma özelliğidir. Yeni nesil 3D-DNR özelliği, üst düzey sinyal/parazit dengesi oluşturarak mükemmel bir görüntü elde eder. Bu sayede sisteminizin %70'lere varan oranda daha uzun süreli kayıt yapmasını sağlar.Yansıma ve bulanıklık oluşturmadan düşük ışıklı koşullarda görüntüdeki parazitlenmeyi daha çok gidermek ve görüntü kalitesini geliştirmeye yardımcı olması için Ultra 3D-DNR ile görüntüler daha çok geliştirilmiştir. 3D-DNR basit olarak anlamı Sayısal Gürültü Giderme şeklindede yorumlayabilirz. Kamera içerisindeki sayısal işaret işleme devresinde uygulanan filtreleme yöntemi ile çevresel etkenlerden kaynaklı sinyal gürültülerini giderme için kullanılan özelliktir. Daha Net ve detaylı ve parazitsiz görüntü vermeye yarayan teknolojinin adıdır diyebiliriz.

3D-DNR (Digital Noise Reduction)

BLC (Back Light Compensation)

BLC (Back Light Compensation)

Back Light Compensation (Arka Işık Dengeleme); Kamerada arkadan gelen ışığın bastırılarak (dengelenerek) görüntü üzerindeki karanlık alanların detaylandırılmasını otomatik sağlayan bir kamera özelliğidir.

Görüntülenen nesnenin arkasında parlak bir ışık kaynağı var ise, nesne normal olarak karaltı şeklinde görünecektir. Ön plandaki nesneyi düzgün bir şekilde pozlandırmak için, BLC kameranın bütün görüntüsünün pozlandırmasını ayarlamasına imkan sağlar. BLC’ye kıyasla WDR daha etkili bir alternatiftir, çünkü hem parlak ışığın, hem de zayıf ışığın bulunduğu alanlarda uygun pozlandırma veren çoklu pozlandırma alanlarını yönetir.


IRC IR Cut Filter (Infrared Cut Filter)

Infrared Cut Filter Removal; IR Cut Filter & ICR Nedir? Kamera hassas renk üretimi için renkli bir kamera gibi çalıştığı zaman IR kesme filtresi de çalışmaktadır. ICR ile, filtre kaldırılarak siyah-beyaz modda çok daha fazla ışık hassasiyetine izin verilir. Gündüz şartlarında kızılötesi ışıklar kameranın görüntü kalitesini olumsuz etkilediğinden normal şartlarda kameraların görüntü algılayıcılarının üzeri kızılötesi ışığı geçirmeyecek bir sabit bir filtre ile kaplanır. Fakat bu sabit filtre gece şartlarında infrared aydınlatma ile görüş yapan kameralarda kullanıldığında aydınlatmanın ışığınıda engelleyeceğinden kullanılmazlar. Bu nedenle gece görüşlü kameraların gündüz görüntüleri istenilen kalitede olmaz. ICR ise bu sorunu çözmek için görüntü algılayıcı sensörün önüne yerleştirilen, gece ve gündüz şartlarına göre mekaniksel olarak devreye girip çıkabilen hareketli bir filtredir. Infrared özellikli kameralarda Infrared (IR) açıkken kamera görüş açısında yer alan cisim/objelere Infrared (kızılötesi) ışınlar yüzeye çarpıp geri döner ve görüntülerde tam netlik oluşmaz. ICR özelliği olan IR kameralarda ise yansıyan ışınlar filtrelenerek çok daha net görüntü alınması sağlanır. Bu özellik "True Day&Night" olarak da bilinir.

IRC IR Cut Filter (Infrared Cut Filter)

Smart IR (Akıllı IR)

Smart IR (Akıllı IR)

Smart Ir Led Teknolojisi Nedir. ve Normal Ledlerden Farkları Nelerdir? Kamera, gece görüş moduna geçtiğinde otomatik olarak aktif olur ve gelişmiş IR hassasiyet kontrolüyle, karanlık ortamdaki nesnelerin satürasyona uğramadan çok daha net bir görüntü alınmasını sağlar. Normal IR led kullanan kameraların çıkardığı sorunları çözümleyen "Smart IR Led" (Akıllı Kızılötesi Işınlar) görüntüdeki objenin değişken hareketlerine göre ışık seviyesini ayarlarlar. Bu şekilde Smart IR LED in olduğu kamera görüntülerinde hareket halindeki obje yakınlık mesafesi değiştiği zaman Smart IR otamatik ışık seviyesini ayarlayarak görüntüyü ne çok parlak, ne de çok karanlık olarak gösterir. Smart IR LED görüntüdeki titreme bulanıklık ve netlik ayarını sağlamaktadır. Sadece insan yüzünde dağil, fayanslardaki parmaları veya IR LED'in fazla yansıdığı alanlardada mükemmel işler çıkartır. Kamera alım tercihlerinizde mutlaka Smart IR LED (Akıllı Led) özelliği bulunan kameraları tercih etmenizi öneririz.


Noise Reduction (Gürültü Azaltma)

Gürültü Azaltma teknolojisi, video sinyalleri sıkıştırılırken bazı bölümlerde oluşabilecek bozuklukları örtülemek, azaltmak amaçlı üretilmiştir.

Televizyon, Kamera, Vcd, Dvd player vb. pek çok üründe kullanılmaya başlanan bu teknoloji henüz sabit bir standart haline gelmemiş olsada pek çok büyük üretici firmanın ürünlerinde kullanılmaktadır.

Gürültü Azaltma Teknolojisi, görüntüde yer alan mevcut bozulmaları düzelterek kullanıcıya daha net ve dolgun görüntüler ulaşmasını sağlamaktadır.

Noise Reduction (Gürültü Azaltma)

ÜRÜN BELGELERİ


OPAX-417 2.4MP AHD DOME KAMERA TEKNİK ŞARTNAMEOPAX-417 2.4MP AHD DOME KAMERA TEKNİK ŞARTNAME

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good